maj 11 2010

Wybory 2010

Published by at 22:37 under Blog

Stało się.

Mamy kandydatów. Plejada gwiazd.

Marek Jurek dwojga imion.
Po studiach na Wydziale Historycznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czynnie zaangażował się w działalność opozycyjną. Od roku 1978 był członkiem polskiej opozycji niepodległościowej Ruchu Młodej Polski, działał także w organizacji władz krajowych Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W latach 80-tych pracował w redakcjach konspiracyjnej „”Polityki Polskiej” i emigracyjnego czasopisma „Znaki Czasu”. ”

Jarosław Brat Lecha z domu Kaczyński. Przedstawiać chyba nie trzeba ?
No ale jak wszystkie gwiazdy to i on:

Swojemu elektoratowi dał się poznać już w latach sześćdziesiątych, kiedy to, jako początkujący aktor zadebiutował wraz ze swoim bratem bliźniakiem- Lechem Kaczyńskim w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.
W latach siedemdziesiątych był aktywnie zaangażowany w działalność Komitetu Obrony Robotników, a także Komitetu Helsińskiego. Dziesięć lat później, jako doradca podziemnych władz krajowych NSZZ „Solidarność” sprawował funkcje sekretarza Krajowej Komisji Wykonawczej, a także kierownika ośrodka badań społecznych „Mazowsze”.
Dał się poznać, jako doskonały strateg i mediator – przykład z ostatniego roku z Michaelem Dellem to potwierdza.

Bronisław „PO” Komorowski:

Chęć walki w słusznej sprawie i ogromny talent Komorowskiego ujawniły się już w trakcie jego studiów. Po obronie pracy magisterskiej na wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego Komorowski oddał się działalności opozycyjnej. Współpracował z Komitetem Obrony Robotników oraz Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Już jako licealista brał udział w wielu manifestacjach, a jego odwaga i wiara w sens dokonywanych czynów pozwoliły mu na przetrwanie trudnego okresu aresztowań, które były wynikiem obywatelskiego zaangażowania. Uczył w Niższym Seminarium Duchownym.

Janusz Korwin-Mikke:

Korwin-Mikke z wykształcenia jest filozofem. Studiował także matematykę, prawo i socjologię. Był aresztowany i relegowany z uczelni (Uniwersytetu Warszawskiego) za udział w wydarzeniach marcowych 1968 roku. Znaczy się wieczny student miał być. I co to się narobiło …
Uczestniczył w strajku stoczniowców szczecińskich w sierpniu 1980 roku, następnie był doradcą NSZZ Rzemieślników Indywidualnych „Solidarność”. Od 1962 roku należał do Stronnictwa Demokratycznego, z którego wystąpił w okresie stanu wojennego.

Kornel Morawiecki:

Założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”, najdłużej ukrywający się w PRL opozycjonista (jako prezydent może nie będzie się ukrywał ?). Z wykształcenia fizyk, doktorat Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od lat sześćdziesiątych aktywnie uczestniczył w protestach studenckich. W marcu 1968 r. brał udział w strajku studenckim na Uniwersytecie Wrocławskim. Dał się poznać, jako jeden z inspiratorów wrocławskich strajków w sierpniu 1980 r. (już miał doświadczenie).

Grzegorz Napieralski:

Nie ma doświadczenia w strajkach, ukrywaniu się, tworzeniu solidarności jakich kolwiek (głównie z racji wieku). Człowiek młody, ambitny, niestety, absolutnie nieznany publiczności więc jest raczej Gwiazdą Wschodzącą niż Lśniącą.

Andrzej (DJ) Olechowski:

Pasjonat muzyki rokowej, był dj w „Trójce”.
Po obronie pracy magisterskiej spożytkował swój talent w prace na rzecz UNCTAD (agenda ONZ ds. handlu i rozwoju) w Genewie. Był w wielu rządach, komisjach, organizacjach. W sumie, pytanie, gdzie nie był.
Swego czasu przegrał z Aleksandrem Kwaśniewskim w walce o fotel i żyrandol.

Waldemar Pawlak:

Miłośnik Miss Polski. Tym razem proponuję zatrudnienie Miss Universum.
Pawlak jest absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W grudniu 1981 roku uczestniczył w strajkach na tej uczelni. Swoją karierę polityczną rozpoczął w 1985 roku, kiedy to z ramienia ZSL został powołany w skład Sejmu kontraktowego

Bogusław Ziętek:

Polski działacz związkowy, współzałożyciel i przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80”. Ziętek posiada wykształcenie średnie, techniczne. Jest znanym współorganizatorem licznych akcji protestacyjnych w obronie praw i interesów pracowniczych, w tym m.in. strajku w ZZPB w Zawierciu w 1989 oraz największego strajku okupacyjnego w hutnictwie mającego miejsce w Hucie Katowice w 1994. Środowisku pracowniczemu dał się poznać jako uczestnik protestów w służbie zdrowia, w tym strajku pielęgniarek i położnych latem 2007 oraz akcji i demonstracji przeciwko zatrudnianiu pracowników na umowy pozakodeksowe.

I tak oto szanowna publiczności. Mamy plejade Gwiazd. Walczących, Protestujących, Organizujących …

No responses yet

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

css.php